[ Webhosting profitux.cz ]

Slavný kouzelník

Autor: Swancel Lionová <>, Téma: Povídky, Vydáno dne: 24. 07. 2013Jsem ve středověku. Stojím v dobře ukryté místnosti a přede mnou sedí na polštáři Královna Maeve. Právě vypráví menším dětem o různých lehkých kouzlech. Usmívá se na všechny a ochotně odpovídá na každý dotaz. Děti jí naslouchají, hltají každé její slovo, mají ji rádi. Vždyť nikdo jiný by je takhle sám neučil. Královna najednou vstala a vzala do ruky hůlku. Namířila jí na jeden z polštářů, který se jen tak povaloval v rohu místnosti, švihla hůlkou a pronesla zaklínadlo. Polštář se vznesl do vzduchu a malí studentíci zalapali po dechu. Odevšaď se ozývalo: "Páni" a "neuvěřitelné". Já jsem se pouze pousmála. „Tak a teď," řekla Maeve, „si to vyzkoušíte sami".
„Pojď Godriku," usmála se na chlapce ve třetí řadě, který se nejistě zvedl ze země, vzal si svou hůlku a přistoupil ke Královně. Ta se usmála a pošeptala mu něco do ucha. Godric se na ní nejistě podíval, ale ona už pouze ukázala na knihu na stoličce. Chlapec se zkoušel soustředit, chtěl to udělat jako jeho profesorka. Namířil hůlkou na předmět a hlasitě pronesl: „Wingardium Leviosa!" Kniha ve vteřině doslova vyletěla do vzduchu. Podivila jsem se. Ten chlapec měl talent. A jak se později ukázalo všichni chlapci i děvčata tady měli talent. A Královna ho rozvíjí. Zanedlouho, už si všichni děti vyzkoušeli kouzlo, vedli si opravdu velmi dobře a Maeve jim pomáhala. Bylo úžasné všechny děti vidět jak je to baví, bylo mi jen líto, že takových Královen Maeve není na světě více. Vždyť všechny děti si zaslouží vzdělání. Bylo odpoledne a kouzelnická hodina skončila. Právě jsem se procházela po jakémsi nádvoří s Královnou Maeve a probírala s ní různá témata. Zjistila jsem, že už dlouho chtěla vytvořit nějaký spolek, kde by se mohli děti jakéhokoli věku přiučit kouzlům, historii, teorii a vniknou tím více do našeho světa. Byla na to ale bohužel sama, žádný spolek vytvořit nemohla a většina rodin by si to nemohla dovolit. Takže vzala určitý počet žáků a ty v tajnosti učí kouzelnickému umění. To jsem na ní opravdu obdivovala. Po dlouhém klábosení s Maeve a nebylo to pouhé klábosení, Královna mi ukázala opravdu zvláštní způsoby techniky provádění kouzel a naučila jsem se zase něco já. Ukázala mi knihy a spisy, ze kterých někdy učí.
Nastal čas večera. Královna měla momentálně hodinu se staršími dětmi. Byli ve věku zhruba 17ti let. Měli hodinu bojového umění, kouzelnického bojového umění. Soupeřili proti sobě a byli opravdu spravedliví, používali pouze kouzla. Královna je obcházela a radila jim. Na konci hodiny dokonce otevřela skříň s bubákem v podobě mozkomora a nechala své žáky, aby si postupně vyzkoušeli kouzlo Patronus. Řekla mi, že to tak dělá každou hodinu, protože je to velmi důležité. Na konci měsíce vždy nechává studenty bojovat s opravdovým Mozkomorem.
Po dnešním dlouhém dni stráveném s Královnou Maeve mohu s naprosto čistým svědomím říci, že tato žena, si zaslouží poklonu celého kouzelnického světa.